Šeštadienį Vilniaus Gedimino prospektas trumpam virto lenktynių miesteliu, kuriame oficialiai pristatytas didžiausias Baltijos šalių automobilių sporto renginys.
Iki liepos 15–18 dienomis Palangoje vyksiančių 27-ųjų „Aurum 1006 km“ lenktynių liko mažiau nei 1 mėnuo, tačiau sostinės gyventojai ir svečiai galėjo iš arti pamatyti būsimus dalyvius bei sportinius bolidus gerokai anksčiau.
Renginio organizatorius Darius Jonušis pabrėžė, kad per beveik 3 dešimtmečius šis savaitgalis išaugo į masinį automobilių kultūros festivalį, kuriame šiemet įvairiose trasose pasirodys daugiau kaip 200 automobilių.
Nors ilgųjų nuotolių lenktynėse norą dalyvauti išreiškė jau užsiregistravo 22 komandos, Palangoje žiūrovų laukia tradicinės drago varžybos, garso sistemų entuziastų „dBDrag“ rungtynės, išskirtinių automobilių ekspozicija „Motor Fest“ erdvėje bei žiūrovų slalomas. Didžiausia šių metų sportine naujiena taps 1 kartą programą papildysiantis „Mitjet Baltics“ lenktynių etapas.
Atskira ir viena masiškiausių festivalio dalių išlieka didžiulio populiarumo sulaukiantis „Moterų iššūkis“. Tik paskelbus dalyvių registraciją organizatoriai netrukus paskelbė, kad buvo pasiektas 100 ekipažų limitas.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas patvirtino, kad trasą įveiks vandeniliu varomas automobilis, demonstruojantis Lietuvoje jau veikiančias žaliojo vandenilio inovacijas.
Pristatymo metu Vilniuje nuskambėjo ir pagarbos tradicijoms akcentai. Praėjusių metų lenktynių laimėtojai „Bio-Circle & HSG by SWAG“ organizatoriams oficialiai grąžino pereinamąją nugalėtojų taurę.
Atidaryme taip pat viešėjęs Susisiekimo ministras Juras Taminskas pažymėjo, kad išskirtinę atmosferą kuria būtent tokie simboliai kaip „Super Pole“ taurės įteikimas, nes kvalifikacija Palangoje nulemia ne tik starto pozicijas, bet ir padovanoja greičiausius trasos rekordus. Naujieji nugalėtojų vardai ant pagrindinio trofėjaus bus išgraviruoti liepos 18 dieną.

